Z cyklu „Nie zastanawiaj się. Dołącz do Bronka” Sylwia Drwal

Sylwia Drwal, I rok Zarządzania na Politechnice Lubelskiej
Swoją przygodę z I LO rozpoczęłam we wrześniu 2012r. Dlaczego akurat ta szkoła? Już w gimnazjum, będąc w niej gościem, czułam ciepłą, przyjemną atmosferę. Myślę, że na etapie szkoły ponadgimnazjalnej jest to bardzo ważne, aby poza poczuciem dobrego przygotowania merytorycznego, czuć się bezpiecznie i pewnie w swoim otoczeniu. Szczególnie, że kolejny szczebel edukacji, studia, wymaga pewności siebie nie tylko w kwestii wiedzy, ale także tej czysto osobistej.
Uczyłam się w klasie o profilu biologicznym, ponieważ na początku mojej drogi w LO planowałam studiować na Uniwersytecie Medycznym.
Cóż, plany się zmieniły, ale dzięki możliwościom, jakie daje szkoła (narzucony odgórnie tylko jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym, reszta w dowolnej kombinacji) mogłam zmienić decyzję, wybrać inny zestaw przedmiotów zdawanych na maturze i, co za tym idzie, inny kierunek na Politechnice Lubelskiej.
Ponadto podczas edukacji w I LO mogłam realizować się nie tylko naukowo podczas konkursów czy olimpiad. W niektórych sytuacjach mogłam połączyć wiedzę z aktywnością społeczną, chociażby w programie „Mam Haka Na Raka”, w którym moja drużyna została nagrodzona jako jedna z sześciu w całej Polsce. Miałam również przyjemność uczestniczyć w prężnie działającym kole dziennikarskim, w którym nie tylko pisałam artykuły, ale także aktywnie działałam w organizacji happeningów i warsztatów.
Jestem przekonana, że całość tej pozanaukowej aktywności spowodowała, że zmieniło się moje wyobrażenie o przyszłej karierze zawodowej.
Doszłam do wniosku, że lubię i chcę pracować z ludźmi – ze współpracownikami jako zespół, z kontrahentami, w dalszej przyszłości być może z podwładnymi.
Żartuję czasem, że aktywność poza planem zajęć weszła mi na tyle w krew, że zapisałam się do Koła Naukowego Menedżerów działającego przy Wydziale Zarządzania i to w nim teraz się realizuję.
Myślę, że przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej należy pamiętać o jednej rzeczy – ten etap się nie powtórzy, dlatego warto wykorzystać go jak najlepiej i szukać możliwości rozwoju, bo wiedzę przy choćby odrobinie determinacji zdobędzie się wszędzie, ale po nowe doświadczenia trzeba sięgać samemu. Dlatego nie zastanawiajcie się, wybierzcie Bronka.