Wielkie Święto Matematyki w „Bronku”

Od kilku lat w I Liceum obchodzony jest Dzień Liczby Pi. W tym roku nauczyciele matematyki postanowili, że 14 marca będzie kulminacja obchodów, a zaczną się one już 10 marca. Tego dnia na zaproszenie licealistów przyjechali do „Bronka” gimnazjaliści - fani matematyki, aby wziąć udział w warsztatach. Ponad 90 gimnazjalistów z gimnazjów ze Świdnika, Biskupic, Bystrzejowic, Mełgwi i Trawnik poszerzało swoją wiedzę z zakresu planimetrii – związaną ze środkowymi, dwusiecznymi i wysokościami trójkąta.
Warsztaty prowadzili nauczyciele: prof. A. Stachura S. Stefańczyk, M. Noskowicz, J. Jaśkowski oraz absolwentka naszej szkoły, studentka matematyki K. Charytanowicz.

Druga część imprezy odbyła się na sali gimnastycznej. W części artystycznej przygotowanej przez młodzież: Łucję Muchę, Marka Polańskiego oraz uczniów klasy 2A można było dowiedzieć się kilku ciekawostek matematycznych oraz danych liczbowych związanych z „Bronkiem”. Oprawę muzyczną zapewnili Zuzia Kozłowska, Bartek Sterniczuk i Paweł Zaborek.

Dziękujemy wszystkich osobom zaangażowanym w zorganizowanie tak dużej imprezy naukowej i zapraszamy ponownie za rok.