Szekspir, Szekspir, Szekspir … Rewelacyjne spektakle w Osterwie

12
 
 
12 kwietnia młodzież z klasy 1c obejrzała spektakl „Sen nocy letniej” w Teatrze Osterwy w reżyserii Artura Tyszkiewicza. Komedia Szekspira to opowieść o uczuciach czwórki młodych ludzi, w których to związki ingeruje leśny chochlik Puk (Przemysław Stippa), który komplikuje i tak już niełatwe relacje.

Dodatkowo reżyser pokazuje wątek poboczny, czyli zabawną historię grupy rzemieślników, którzy przygotowują własne przedstawienia mające uświetnić wesele księcia. Należy przyznać, że inscenizacja utworu Szekspira została pokazana w dość nietypowy bo „uwspółcześniony” sposób. Jednak dzięki takiemu zabiegowi widać, że tematy poruszane w sztuce (miłość, namiętność, pragnienia, przemijanie) są wciąż aktualne i uniwersalne. Warto również podkreślić, że spora dawka humoru, magiczna atmosfera i bardzo dobra oprawa muzyczna sprawiły, że uczniowie 1C polecają ten spektakl.
27 kwietnia Teatr im. Juliusza Osterwy odwiedzili uczniowie z 1B. Humaniści obejrzeli „Kupca weneckiego”, komedią opartą na emocjonalno-finansowych perypetiach, w której miłość i nienawiść miesza się ze światem wielkich pieniędzy, skomplikowanych transakcji i prawnych sztuczek. W Wenecji, szesnastowiecznym odpowiedniku Wall Street rozwija się niezwykła intryga, która ukazuje smutną prawdę o społeczeństwie każdych czasów - wszelkie uczucie może zostać wykorzystane przeciwko nam, szlachetność nie zawsze okazuje się wymienialna na prawdziwe pieniądze, a na każdego – nawet najbardziej przebiegłego i bezwzględnego – może znaleźć się odpowiedni haczyk.