Prezent na Dzień Kobiet – wizyta w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UMCS

4
 
 
8 marca uczniowie szczególnie zainteresowani nauką języka angielskiego mieli okazję wziąć udział w warsztatach przeprowadzonych przez Koło Naukowe Studentów Lingwistyki Stosowanej UMCS. W trakcie zajęć zapoznali się z ofertą edukacyjną Kierunku Lingwistyki Stosowanej przedstawioną przez prof. dr hab. Jarosława Krajkę.

Następnie mogli się poczuć jak zawodowi tłumacze podczas zajęć w specjalnych kabinach przystosowanych do tłumaczeń. Brali także udział w warsztatach tłumaczeniowych, które sprawdziły ich zdolności do zapamiętywania szczegółowych informacji z usłyszanego tekstu oraz transformacji zdań w języku polskim i angielskim.
Kolejną częścią warsztatów były zajęcia fonetyczne, podczas których mogli m.in. usłyszeć poezje Carola Lewisa i Wiliama Blake’a i zapoznać się z różnymi rodzajami akcentów w angielskim (niemiecki, francuski, rosyjski czy tajlandzki).
Na koniec sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą angielskiej i amerykańskiej kultury. Aktywność uczniów i ich oraz znajomość języka angielskiego pozwoliła im wygrać atrakcyjne nagrody. Opiekunkami młodzieży były panie D. Grymuza i K. Machoń.

2
 
 
3
 
 
5
 
 
6