Lwów, Stryj, Truskawiec, Drohobycz … Wycieczka na Ukrainę 2013

9
 
 
W dniach 27-29 maja miała miejsce trzecia już wycieczka na Ukrainę, organizowana przez p. Annę Łukasik, nauczycielkę j. rosyjskiego. Przewodnikiem wycieczki po raz kolejny był p. Artur Grossman, Polak mieszkający we Lwowie. Pierwszego dnia w strugach ulewnego deszczu uczniowie zwiedzali Lwów.

Wśród zwiedzanych obiektów była m.in. Katedra Ormiańska, Opera Lwowska i „kopalnia kawy”. Potem uczniowie pojechali do Dubyny, gdzie zaplanowany był nocleg, a jeszcze tego samego dnia, po obiadokolacji, wybrali się nad pobliski wodospad Kamionka.
Na drugi dzień zaplanowane było kilkugodzinne wejście na szczyt Parażka. Tym razem szczególnie dokuczliwy był silny wiatr. Po zejściu z góry uczniowie pojechali na zakupy i obiad do miejscowości Sokole, a następnie wrócili do schroniska w Dubynie. Trzeciego dnia zwiedzali piękne ukraińskie miasta: Stryj i Truskawiec – znane uzdrowisko oraz Drohobycz. Tym razem było ciepło i słonecznie. Uczestnicy wycieczki są z niej zadowoleni. Warto było przez te trzy dni odpocząć i zwiedzić inny kraj. Co więcej, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to już jesienią odbędzie się kolejna wycieczka za naszą wschodnią granicę.

1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8