Kot w butach – bohaterem IX Dnia Zwierzoluba

1
 
 
„I na tym koniec tej opowieści, która w głowie nikomu się nie mieści. Ja też na tym weselu byłam, miód i wino piłam. Jednak jak długo żeśmy się bawili? Tego nawet sami matematycy by nie policzyli!” Tymi słowami zakończył się w I Liceum IX Dzień Zwierzoluba. Było mądrze i było śmiesznie. Uczniowie i nauczyciele Bronka po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obcy los bezdomnych zwierząt. Zanim jednak 23 stycznia nastąpił finał akcji, jak co roku uczniowie zorganizowali giełdę ciast.

 

W bibliotece szkolnej można było wesprzeć fundację Tara zakupując breloczki i kartki. Na parterze szkoły znajdują się tablice z informacjami na temat praw zwierząt. Przygotowała je dla młodzieży p. A. Adamczyk.
Celem akcji jest pomoc bezdomnym i potrzebującym zwierzętom – porzuconym, odczuwającym ból, strach, radość, smutek i tęsknotę.
Organizatorki panie A. Adamczyk i A. Jagieła zaprosiły Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami Lubelski ANIMALS. Naszymi gośćmi były: prezes Elzbieta Tarasińska i wolontariuszka Justyna Chrzanowska z malutka suczką kropką.
Na widowni znalazły się obok uczniów i nauczycieli, nasze zwierzaki - koty, psy, królik i piękny wąż.

W tym roku zebrano 265 kg karmy dla psów i kotów. Zebrana karma trafi do lecznicy lubelskiego Animalsa gdzie przebywają bezdomne chore zwierzęta oraz do przytuliska w Rachowie Starym.
Organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci przedstawienia o tematyce zwierzęcej „Kot w butach”. W spektaklu udział wzięli sprawdzeni aktorzy Bronka:
p. M. Noskowicz (w roli potężnej Czarownicy)
p. J. Jaśkowski ( w roli dość nierozgarniętego Jaśka umiejącego liczyć tylko do 10)
p. A. Jagieła ( w roli przedsiębiorczego Kota w butach)
p. P. Abramowicz ( w roli króla Luzaka)
Weronika Pigiel ( w roli córki króla Luzaka)
p. D. Sawicki (w roli chłopa, poddanego Czarownicy)
Jola Jędrych ( w roli żony chłopa)
Mateusz Romak ( w podwójnej roli Straganiarza i Strażnika)
Kuba Frelas ) w roli Strażnika)
Magda Bogdańska ( w roli narratora)

Szczególne podziękowania należą się "ciastopiekom": Natalce Wójcik, Wojtkowi Kot, Adzie Wójcik, Kasi Długosz, Szymonowi Czerniakowi, Kamili Jasińskiej, Marcie Biaduń, Magdzie Pastusiak, Weronice Kus, Alicji Michalak, Dominice Bobowskiej, Oli Czyż, Łucji Musze i p. A. Adamczyk.
oraz autorkom scenariusza Magdzie Bogdańskiej i Kasi Kloc, autorkom scenografii i wystroju sali Kasi Kloc, Weronice Kuś, Klaudii Wójcik,dźwiękowcom Piotrkowi Kaciuczykowi i Michałowi Bujnikowi. Banery reklamowe ozdabiające salę dostaliśmy, dzięki Oli Wołodźko, od Lubelskiej Grupy Vivy! Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w naszej akcji! Dziękujemy Powiatowemu Ośrodkowi Wsparcia "Stacja Świdnik II", Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku, p.Konradowi Mareczko za przekazanie nam karmy dla zwierzaków.
Pamiętajcie! Bezdomność zwierząt to problem, który nigdy nie zostanie całkowicie rozwiązany, ale każdy z nas może znacznie zminimalizować jego skalę – wystarczy być odpowiedzialnym za swojego czworonoga! Zapraszamy Was za rok na X (jubileuszowy) Dzień Zwierzoluba.

2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
7
 
 
9
 
 
11
 
 
15
 
 
16
 
 
19
 
 
22
 
 
25
 
 
26
 
 
28
 
 
30
 
 
33
 
 
34
 
 
35
 
 
37
 
 
38
 
 
39
 
 
40
 
 
41
 
 
42
 
 
43
 
 
45
 
 
46
 
 
48
 
 
50
 
 
51
 
 
52
 
 
53
 
 
54
 
 
55
 
 
57
 
 
58
 
 
60
 
 
61
 
 
62
 
 
63
 
 
64
 
 
65
 
 
67
 
 
68
 
 
70
 
 
72
 
 
74
 
 
76
 
 
77