Humaniści na Lubelskim Festiwalu Poezji. Warsztaty komiksu i spotkanie z poetą

W minionym tygodniu Lublin rozbrzmiewał poezją. Festiwal Poezji jest cykliczną imprezą kulturalną. Istnieje od 2008 roku. Realizuje go Dom Słów Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN". Charakterystycznym rysem Festiwalu jest jego uspołecznienie – w jego programie znajdują się dziesiątki spotkań z poetami i poezją w mieszkaniach prywatnych (program „Mieszkania Poezji”) oraz inicjatywy w przestrzeni miasta podejmowane przez mieszkańców (działanie "Terytoria Poezji"). Jak co roku humaniści z Bronka zaangażowali się w działania Teatru NN.

31 maja brali udział w warsztatach komiksowych. Co to jest komiks? Jak się go tworzy? Jaka jest jego historia? Tego dowiedzieliśmy się na warsztatach tworzenia komiksu, podczas którego licealiści mieli za zadanie opowiedzieć wymyślone historie w postaci komiksu. Podczas warsztatów dowiedzieli się nie tylko tego, czym jest komiks, ale także tego, jak można opowiadać historie i emocje za pomocą rysunku, ćwiczyliśmy także praktyczne rysowanie krótkich historyjek obrazkowych.
1 czerwca w naszej szkole gościł wrocławski poeta – Konrad Góra. Spotkanie odbyło się w ramach Świadectw – są to lekcje w szkołach, w czasie których zaproszone osoby opowiadają uczniom, dlaczego warto czytać poezję i książki oraz jaką rolę mogą one pełnić w naszym życiu.