Dziennikarze z „Bronka” na Lubelskim Festiwalu Reportażu

2
 
 
W dniach 25-27 kwietnia w siedzibie Radia Lublin odbyła się II edycja Festiwalu Reportażu w Lublinie, w którym brali udział członkowie koła dziennikarskiego, podopieczni p. D. Jaśkowskiej. Festiwal jest ogólnopolską imprezą poświęcona reportażowi literackiemu. Od wtorku do czwartku Radio Lublin gościło wybitni polscy reportażyści i pisarze.

We wtorek młodzież z naszej szkoły spotkała się z Marcinem Kąckim – dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, autorem wielu reportaży, laureatem nagrody Grand Press. Marcin Kącki jest osobą niezwykle energiczną i otwartą i postanowił zrobić lekcję z warsztatów dziennikarskich. Poruszył on m.in. temat tzw. „fake newsów” i kwestię odróżniania informacji prawdziwe od nieprawdziwych. Młodzież dowiedziała się również wiele o tabloidach, jak manipulują ludźmi i jakie funkcje spełniają.
W czwartek natomiast odbyło się spotkanie z Katarzyną Michalak – szefową Redakcji Reportażu Polskiego Radia, Anną Śmigulec – laureatką nagrody Grand Press, autorką wielu reportaży oraz Grzegorzem Linkowskim – lubelskim reżyserem i scenarzystą filmowym. Poruszano wiele tematów dotyczących reportażu prasowego, radiowego czy telewizyjnego.