Dzień Zwierzoluba z Czerwonym Kapturkiem już po raz jedenasty!

23
 
 
Jak zwykle pomaganie bezdomnym zwierzętom dało nam dużo satysfakcji. Dzień Zwierzoluba to największa w ILO akcja pomocowa na rzecz schronisk lub stowarzyszeń opieki nad zwierzętami. Na początku grudnia dzięki zaangażowaniu p Agnieszki Dudek Liceum wsparło schronisko w Krzesimowie, karma zbierana w ramach akcji Dzień Zwierzoluba pojechała do lubelskiego Animalsa. Wszystko zaczęło się już 9 lutego. W tym dniu oficjalnie ruszyła giełda ciast pod hasłem „KUP CIASTKO PAMIĘTAJ O GŁODNYCH ZWIERZAKACH”. 13 lutego na parterze szkoły pojawiły się tablice informujące o prawach zwierząt. W tym roku udało nam się zebrać 380 kg karmy. Ale to co miało miejsce w sali gimnastycznej „Bronka” 17 lutego długo zapamiętamy.

Gościliśmy wolontariuszy Lubelskiego Animalsa p. Jolantę Skowronek i p.Zbyszka Kryszczuka oraz gościa specjalnego suczkę Sisi. Wśród widzów pojawiły się zwierzęta - nasi pupile - psy, koty, królik, chomik i żółty wąż.
Na scenie zagubiony, nieco rozkojarzony Czerwony Kapturek (w tej roli p. Piotr Abramowicz) dał się podejść sprytnemu Wilkowi (p. Aneta Jagieła), który zjadł i dziewczynkę i jej babcię (p. Józef Jaśkowski). Na szczęście bardzo odważny Myśliwy (p. Bartosz Dutkowski) uratował babcię i wnuczkę z opresji. Całą historię, która na szczęście dobrze się skończyła opowiadała p. Anna Adamczyk. Akcja rozgrywała się w pięknym lesie pełnym zaczarowanych łabędzi (męska grupa baletowa w składzie:Igacy Gutowski, Hubert Warda, Rafał Maśliński, Kamil Kiszczuk, Damian Góreczny, Krystian Suryś)), głodnego bociana (p. Magdalena Wnuk) usiłującego pożreć żabkę (Dominika Przytuła). Było tez mnóstwo kwiatów. (najładniejszy to Gabrysia Wawszczak). Drastyczne sceny zasłaniał Janek Jabłoński.
Serdecznie dziękujemy ciastopiekom za przepyszne ciacha i za dodatkowe kilogramy ciałka: Weronice Serafin, Nikoli Sitkowskiej, Michasi Zalewskiej Agacie Rawskiej, Beacie Brzustewicz, Idze Treder, Damianowi Górecznemu, Arkowi Woźniakowi, Ignacemu Gutowskiemu, Rafałowi Maślińskiemu, Zosi Klimczak, Darii Niziołek, Ani Nowak, Dominice Przytule, Patrycji Dudzie Kubie Wieczorkowi, Nikoli Kasperskiej, Patrycji Cywko, Wiktorii Ciostek, Alicji Szafce, Wiktorii Pawłowskiej, Klaudii Wasyluk i Oliwii Tyburcy, a Kamili Gnyp za koordynowanie ciastopieczenia.
Dziękujemy Julce Gabryś za profesjonalne plakaty zapowiadające przedstawienie.
Dziękujemy wszystkim aktorom – nauczycielom i uczniom, a zwłaszcza męskiej grupie baletowej.
Dziękujemy Łucji, która czuwała nad artystyczną stroną przedsięwzięcia. Dziękujemy p. Annie Adamczyk za przygotowanie tablic prezentujących prawa zwierząt.
Dziękujemy Bartkowi Sterniczukowi i Jankowi Meksule za oprawę muzyczną i niezawodne czuwanie przy sprzęcie nagłaśniającym.
Dziękujemy Dziewczynom wyrabiającym kwiatki , kotki i literki w bibliotece: Dianie Nowosad, Ani Nowak, Julce Żurek, Małgosi Molendzie, Werce Libickiej, Oli Wróbel. Wszystkim którzy przygotowali salę i scenografię Marlenie Woźniak, Julce Gabryś, Oli Podkowie, i wszystkim pomagaczomi. Za pomoc przy liczeniu karmy Oli Olobry, Natalii Kozłowskiej, Patrycji Przytule i Laurze Maciejewskiej. Wszystkim uczniom pomagającym w noszeniu karmy i przygotowaniu sali.
Dziękujemy Natalce Wójcik i Klaudii Długosz za cierpliwe tłumaczenie kasjerowi w jednym ze świdnickich supermarketów, że 350 zl w drobnym bilonie to tez pieniądz i chcemy za niego kupić karmę.
Dziękujemy wszystkim klasom za zebranie karmy, która była biletem wstępu na przedstawienie.

1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
11
 
 
12
 
 
13
 
 
14
 
 
15
 
 
16
 
 
17
 
 
18
 
 
19
 
 
20
 
 
21
 
 
24
 
 
25
 
 
27
 
 
29
 
 
30
 
 
31
 
 
32
 
 
33
 
 
34
 
 
35
 
 
36
 
 
37
 
 
38
 
 
39
 
 
40
 
 
41
 
 
42
 
 
43
 
 
44
 
 
45
 
 
46
 
 
47
 
 
48
 
 
49
 
 
50
 
 
51
 
 
53
 
 
55
 
 
56
 
 
57
 
 
59
 
 
60
 
 
61
 
 
62
 
 
63
 
 
64
 
 
66